Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

ZUS dla przedsiębiorców

Filtrowanie aktualności

data od

data do

ZUS dla przedsiębiorców

Od 18 do 22 listopada w Inspektoracie ZUS w Zawierciu będzie odbywać się „Tydzień Przedsiębiorcy”.

Akcja ma na celu umożliwienie przedsiębiorcom uzyskania na sali obsługi klientów wszelkich informacji zarówno z zakresu zadań realizowanych przez ZUS, jak też urzędy funkcjonujące w mieście.

Eksperci ZUS konsultacji udzielają od godz.8.00 do godz.18.00, natomiast przedstawiciele urzędów dyżurować będą w następujących terminach:

18 listopada, godz.10.00-13.00 – przedstawiciele Urzędu Skarbowego.

19 listopada, godz.10.00-13.00 – przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego i Powiatowego Urzędu Pracy.

22 listopada godz.10.00-13.00 – przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Skarbowego i Powiatowego Urzędu Pracy.

Propagowana będzie również wiedza na temat Zakładu i realizowanych przez placówkę zadań, będą też upowszechniane usługi elektroniczne oferowane przez Zakład, w tym korzyści, jakie daje posiadanie konta na Platformie Usług Elektronicznych. Klienci będą mieć możliwość założenia profilu na PUE przy wsparciu pracownika Zakładu. Przygotowano również materiały informacyjne – poradniki, broszury, ulotki.

W ramach akcji będą prezentowane zagadnienia dotyczące zarówno spłat należności w ramach udzielanych ulg, abolicji w opłacaniu składek, outsourcingu pracowników oraz problemów, jakie może przysporzyć nierzetelna firma. Będzie można również uzyskać szczegółowych informacji dotyczących wprowadzenia nowych tytułów ubezpieczenia, w tym dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat pięciu.

Poniżej harmonogram seminariów, które odbywać się będą w Oddziale ZUS w Sosnowcu oraz numer telefonu i adres e-mailowy osoby, która przyjmuje zgłoszenia.

18 listopada, godz. 11.00 i 16.00 : „Innowacyjne rozwiązania dotyczące usług elektronicznych zapewniających lepszą komunikację klientów z Zakładek (e-ZUS).

19 listopada, godz. 11.00 i 16.00 : „Abolicja w opłacaniu składek i wymagania jakie muszą zostać spełnione aby złożony wniosek mógł być rozpatrzony”.

20 listopada, godz.11.00 i 16.00 : „Zmiany w przepisach prawa, w tym wprowadzenie nowych tytułów do ubezpieczeń dla osób sprawujących opiekę nad dziećmi do lat 5”.

21 listopada, godz. 11.00 i 16.00 : „Outsourcing pracowników oraz problemy jakie może przysporzyć nierzetelna firma oferująca takie usługi”.

22 listopada, godz. 11.00 i 16.00 : „Dobrowolna spłata należności w ramach udzielanych ulg oraz zasady obowiązujące w zakresie umarzania należności”.

Zapisy na seminaria przyjmuje Anna Kopeć, nr tel: 32 368 33 22 e-mail: anna.kopec01@zus.pl (do 12.11.) od 13.11 zapisy przyjmuje Teresa Fijołek, nr tel: 32 368 33 32, e-mail: teresa.fijołek@zus.pl

Oprócz zakresu merytorycznego, każdy odwiedzający Oddział podczas akcji, będzie mógł zasięgnąć porady także na inne tematy z zakresu ubezpieczeń społecznych, które go będą interesowały, np. praw i obowiązków wynikających z rozpoczęcia pozarolniczej działalności gospodarczej. Klienci będą również mieli możliwość pobrania druków niezbędnych do złożenia wniosku w danej sprawie, a pracownicy Sali obsługi będą służyć pomocą w ich wypełnieniu.

06

LIS

2013

5197

razy

czytano

7646/7822

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.