Kolejna wygrana Aluronu Warta Zawiercie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Dzięki pewnym zwycięstwom w trzech pierwszych spotkaniach do meczu z AZS Rafako Racibórz zawierciańscy siatkarze przystępowali w roli faworyta.

Na rozpoczęcie siatkarskich zmagań trzeba było chwilkę poczekać, ale ponad 160 widzów powitało na boisku spóźnionych graczy z Raciborza oraz naszą drużynę w składzie: Jędrzej Brożyniak, Dariusz Syguła, Damian Zborowski, Bartosz Schmidt, Maciej Szadkowski, Bartosz Dzierżanowski, Dariusz Król, Adam Łopuszyński, Dawid Ogórek, Łukasz Żłobecki, Mateusz Auguścik i Maciej Janikowski.

Przebieg pierwszego seta potwierdził, że dotychczasowe wygrane bez straty seta, robią wrażenie na naszych przeciwnikach. Przy zagrywkach D. Syguły zdobyliśmy pierwsze dwa punkty, obydwa po blokach Ł. Żłobeckiego i D. Ogórka. - Szybko powiększaliśmy przewagę po atakach Ł. Żłobeckiego i błędach rywali. Przy stanie 6-2 trener Raciborza bierze 1 czas. Dobre zagrywki B. Dzierżanowskiego i udane akcje w ataku D. Ogórka i D. Zborowskiego przynoszą nam prowadzenie 13-7. Druga przerwa dla gości, po której my sukcesywnie powiększamy prowadzenie. Kilka udanych ataków D. Zborowskiego, punkt z przechodzącej Ł. Żłobeckiego, przebicie się przez potrójny blok D.Ogórka i na tablicy widniał wynik 20-13. Trener Semniuk dokonuje zmiany rozgrywających, na boisku pojawia się J. Brożyniak, który zaraz po wyjściu wraz z B. Dzierżanowskim popisuje się udanym blokiem. Jeszcze dwa udane ataki D. Ogórka i seta do 18 kończy ze środka Ł. Żłobecki – relacjonuje M. Bzdęga, wiceprezes klubu i dodaje: - w drugim secie nie graliśmy tak dobrze i pewnie jak w pierwszym. Mniej udane zagrywki, błędy własne i sporo nieskończonych ataków oraz lepsza gra przeciwników sprawiły, że przez całą tę partię toczyła się wyrównana gra. Na jego zakończenie - nie bez wysiłku - prowadzimy już 2-0. W trzecim secie wszystko powróciło do normy i wygraliśmy go 25-17.

Aluron Warta Zawiercie – AZS Rafako Racibórz 3 : 0 (25-18, 38-36, 25-17)

Następny mecz Aluron Warta Zawiercie zagra na wyjeździe z AZS Politechniką Opolską 26.10, a we własnej hali bardzo ważne spotkanie nasi siatkarze rozegrają z drugą drużyną w tabeli TS Volley Rybnik, zapraszamy 6 listopada o 18.00.