Kolejny mecz Aluronu Warta Zawiercie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W środę, 16 października, o godzinie 18:00 w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Moniuszki 10, Aluron Warta Zawiercie zmierzy się z KS AZS Rafako Racibórz. Wstęp na siatkarki mecz drugoligowych drużyn jest bezpłatny.

***

II Liga – Szybkie zwycięstwo w Głuchołazach

Bardzo udana sobota naszych drużyn. Po szybkim zwycięstwie trzecioligowców z Borownem 3:0, równie dobre wieści nadeszły z Głuchołaz. Pierwsza drużyna Aluron Warta Zawiercie rozgrywała wyjazdowe spotkanie z piątą drużyną w tabeli - Juvenia Wakmet Głuchołazy. Juvenia Wakmet Głuchołazy - Aluron Warta Zawiercie 0 : 3 (18-25, 13-25, 16-25).

III Liga – Druga, kolejna wygrana

„Z drużyną z Borowna spotkaliśmy się w ligowych potyczkach po raz piąty. Do dzisiaj bilans meczów to jedna porażka i trzy zwycięstwa. Goście przyjechali do Zawiercia w składzie dziewięcioosobowym z grającym na pozycji Libero trenerem. W trzech dotychczasowych meczach tego sezonu zdobyli 5 punktów: ograli drużyny z Poręby 3:2 i Częstochowy 3:1 oraz przegrali z Sosnowcem 0:3.

My, przystępujemy do gry w bojowych nastrojach po ostatnim zwycięstwie nad MKS Poręba. Trener Michał Szczytowicz wystawił do gry drużynę w składzie: Patryk Majka – rozgrywający, Jakub Wudarczyk – rozgrywający, Sebastian Tchórz – libero, Jan Lipski, Paweł Ptak, Tomasz Gorgoń, Michał Sitko, Radosław Dorobisz, Mateusz Zawadka – libero, Sebastian Osiński, Wojciech Karoń i Marcin Laskowski – kapitan.

Pierwszy set rozpoczęliśmy w składzie: P.Majka, S.Tchórz, M.Laskowski, M.Sitko, R.Dorobisz, S.Osinski i W.Karoń. Dzięki dobrej grze, szybko wychodzimy na prowadzenie 7-4, trener Borowna bierze pierwszy czas. Nic to nie zmienia, wygrywamy 14-8 i dalej dzięki atakom M.Laskowskiego 15-10 oraz 16-12. Na 17-13 wyprowadza nas atak S.Osińskiego, a 18-13 prowadzimy po ataku ze środka R.Dorobisza. 21-15 jest po asie serwisowym S.Osińskiego, 22-16 znowu ze środka R.Dorobisz, 23 punkt zdobywa z przechodzącej nasz rozgrywający P.Majka, a piłkę setową zdobywa W.Karoń i jest 24-17. Na serwis wędruje P.Majka i kończy seta dobrą zagrywką, której nie przyjmuje libero gości. Po 17 minutach wygrywamy 25-17.

W drugim secie szybko jest 5-0 dla nas: 2 razy (serwis i atak) mylą się przeciwnicy, 3 punkt mamy po bloku M.Sitko i W.Karonia, 4 po przebiciu przez rywali piłki w aut, na 5-0 kiwa kapitan M.Laskowski (dobre zagrywki P.Majki) – pierwszy czas dla gości. Nic to nie zmienia, dalej gramy kapitalnie i dzięki temu na tablicy wyników mamy rezultat 15-2. Skuteczne bloki W.Karonia, M.Sitko, S.Osińskiego, T.Gorgonia (między innymi pojedynczy na środku), R.Dorobisza i M.Laskowskiego, udane ataki ze skrzydeł M.Laskowskiego, S.Osińskiego, a ze środka R.Dorobisza i M.Sitko oraz dobra zagrywka doprowadzają nas do setbola (24-16). Serwuje M.Laskowski, a po akcji z przechodzącej drugą partię kończy S.Osiński. W trakcie seta na boisku w skutecznych akcjach zobaczyliśmy również: T.Gorgonia, J.Lipskiego i na rozegraniu J.Wudarczyka. Po 15 minutach gry w drugiej odsłonie, prowadzimy 2-0 w setach.

W trzeciej partii goście na poważnie wzięli się do gry i cały set był bardzo wyrównany. Po dobrych zagraniach rywale prowadzili nawet 5-9, ale my doganiamy ich na 10-10. Gra toczy się punkt za punkt, w tym czasie oglądamy udane akcje z obu stron, a przy stanie 18-16 trener Borowna prosi o 1 czas. Przerwa pomaga i rywale zdobywają kolejne 4 punkty, tym razem M.Szczytowicz przerywa grę czasem dla nas. Doganiamy wynik na po 21, drugi czas Borowna. Przy stanie 24-23 mamy meczbola, którego goście obronili i wyszli na prowadzenie, aby w następnych akcjach mieć dwie piłki setowe. Wyrównujemy na 26-26, a po chwili znowu mamy meczbola, którego rywale ponownie bronią (jest 27-27). Zdobywamy kolejne dwa punkty i wygrywamy seta 29-27, a całe spotkanie 3:0.

Bardzo dobry mecz w wykonaniu naszych zawodników, wszyscy zasługiwali na brawa i doping kibiców (ok. 50 osób). Trener Szczytowicz postanowił wprowadzić do gry drugiego libero, w pierwszym secie dobrze zagrał S.Tchórz, a w 2 i 3 na boisku widzieliśmy w udanych akcjach M.Zawadkę - między innymi przyjął zagrywkę na drugą stronę w taki sposób, że przeciwnicy przekonani o aucie pilotowali ją dopóki nie spadła w ich boisko” – relacjonuje spotkanie Mirosław Bzdęga.