Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Nawiązaliśmy współpracę z Polsko – Ukraińską Izbą Gospodarczą

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Nawiązaliśmy współpracę z Polsko – Ukraińską Izbą Gospodarczą

Prezydent Ryszard Mach oraz prezes Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacek Piechota podpisali w gmachu Urzędu Miejskiego w Zawierciu porozumienie o współpracy pomiędzy miastem, a Polsko – Ukraińską Izbą Gospodarczą w Warszawie.

Zgodnie z porozumieniem, współpraca sygnatariuszy dokumentu prowadzona będzie w czterech obszarach i dotyczyć będzie: zaspakajania i realizacji potrzeb i planów rozwoju Zawiercia, prowadzenia polityki informacyjno-edukacyjnej w zakresie funkcjonowania środowiska gospodarczego. Współpraca opierać będzie się także o realizację przedsięwzięć zmierzających do wspierania zawierciańskiego biznesu w zawieraniu umów z przedsiębiorcami z Ukrainy.

Współpraca pomiędzy Zawierciem, a Izbą prowadzona będzie w zakresie promocji gospodarczej miasta, pozyskiwania inwestorów, organizowania konferencji o charakterze gospodarczym, a także przygotowania publikacji i broszur informacyjnych dla ukraińskich przedsiębiorców zainteresowanych inwestowaniem na obszarze gminy lub współpracą z zawierciańskim biznesem.

Podpisane 17 września porozumienie, to pokłosie wizyty prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej Jacka Piechoty - Ministra Gospodarki w rządach Leszka Millera i Marka Belki, który w czerwcu br. odwiedził nasze miasto wraz z przedstawicielami tej Izby na Śląsku. - Zarówno nasze ostatnie rozmowy, jak i dzisiejsze spotkanie i podpisanie porozumienia, to otwarcie się naszego miasta na poszukiwanie inwestorów za wschodnią granicą. Mam nadzieję, że nasza dotychczasowa współpraca partnerska z Donieckiem oraz dziś nawiązana współpraca z Izbą Gospodarczą pozwolą nam lepiej wypromować naszych przedsiębiorców oraz nasze tereny inwestycyjne u naszych sąsiadów – powiedział podczas spotkania prezydent Ryszard Mach.

Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza, jest jedną z najstarszych bilateralnych izb gospodarczych w Polsce, która od dwudziestu lat działa na rzecz rozwoju polsko–ukraińskich stosunków gospodarczych i kulturalnych. Misją organizacji jest promowanie i wspomaganie firm zrzeszonych w izbie, reprezentowanie ukraińskich inwestorów w Polsce i polskich na Ukrainie, a także kształtowanie pozytywnego wizerunku naszych krajów. – Zawiercie ma duży potencjał, ciekaw tereny inwestycyjne, dobrą strategię rozwoju i bogatą ofertę inwestycyjną – zauważył prezes Jacek Piechota podczas spotkania w magistracie.

W programie wizyty szefa Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej w Zawierciu oraz Małgorzaty Paczocha – Czarnik ze śląskiej delegatury tej instytucji znalazła się m.in. wizyta w Strefie Aktywności Gospodarczej oraz w zawierciańskiej Hucie Szkła.

17

WRZ

2013

5098

razy

czytano

7699/7864

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.