Nagrody prezydenta miasta za osiągnięcia sportowe

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prezydent miasta Ryszard Mach wręczył młodym zawodniczkom i zawodnikom nagrody za wysokie wyniki sportowe w międzynarodowym lub krajowym współzawodnictwie sportowym.

Nagrody otrzymali zawodnicy: Jakub Szycowski, akrobatyka sportowa (skoki na ścieżce). W sezonie 2012/2013 osiągnął wysokie wyniki sportowe na szczeblu ogólnopolskim, do których należą: I miejsce – Mistrzostwa Polski Juniorów w Akrobatyce Sportowej (skoki na ścieżce), I miejsce – Ogólnopolskie Zawody „Młode Talenty”, II miejsce – Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia.

Marcelina Kępczyńska, siatkówka. Trenuje od 4 lat, kapitan drużyny. Zawodniczkę charakteryzuje pracowitość, sumienność, wzorowe zaangażowanie. Jest koleżeńska, potrafi pracować w zespole, na boisku mobilizuje koleżanki do gry. W lipcu 2012 r. w finale ogólnopolskim „Kinder + Sport” zajęła IX miejsce w kategorii „Trójek”, w roku 2013 po testach kwalifikacyjnych powołana do kadry Śląska. Uczestniczyła w wielu turniejach o zasięgu ogólnopolskim.

Julia Żyła, piłka siatkowa. Trenuje już 3 lata w klubie, zawodniczka o bardzo dobrych warunkach siatkarskich, powołana do kadry Śląska, wraz z koleżankami z drużyny zdobyła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki „Kinder + Sport” kategoria „Czwórki”. Cechuje ją bardzo duże zaangażowanie, pracowitość i sumienność.

Julia Czernicka, piłka siatkowa. Trenuje 4 lata. Zawodniczka zrównoważona, cierpliwa, wprowadzająca spokój na boisku, wszechstronna – potrafi zagrać na każdej pozycji, bardzo wartościowa. Wraz z zespołem zdobyła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki „Kinder + Sport” kategoria „Czwórki”, wywalczyła awans do Finału Mistrzostw Polski „Kinder + Sport” w 2012 r. - z powodu kontuzji nie uczestniczyła w rozgrywkach.

Aleksandra Mularczyk, piłka siatkowa. Trenuje 4 lata, zawodniczka żywiołowa, spontaniczna i waleczna. Brała udział w Finale Mistrzostw Polski „Kinder + Sport” w Mini siatkówce w kategorii „Trójki” i wraz z koleżankami zdobyła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki kat. „Czwórki”.

Wiktoria Jarzyńska, piłka siatkowa. Trenuje 3 lata, zawodniczka zrównoważona, pracowita, ambitna. Wraz z koleżankami zajęła I miejsce w Makroregionalnym Turnieju Mini siatkówki kat. „Czwórki” w Tychach.

Klaudia Szwaja, piłka siatkowa. Trenuje 2 lata, zawodniczka waleczna, ambitna, potrafiąca współpracować w zespole – kapitan drużyny, cechuje ją pracowitość i sumienność. Zajęła I miejsce w Finale Mistrzostw Śląska w Mini siatkówce w kategorii „Dwójki” w Mikołowie.
Klaudia Toborowicz, piłka siatkowa. Trenuje od 2 lat, zaangażowana, sumienna, chętna do pracy. Wraz z koleżankami zajęła I miejsce w Finale Mistrzostw Śląska w Mini siatkówce w kategorii „Dwójki” w Mikołowie.

Julia Tarczewska, piłka siatkowa. Trenuje 3 lata. Zawodniczka waleczna, umiejąca współpracować w zespole, cechuje ją bardzo duże zaangażowanie, pracowitość i sumienność. Zajęła I miejsce w Finale Mistrzostw Śląska w Mini siatkówce w kategorii „Dwójki” w Mikołowie

Michał Paszkiewicz, tenis stołowy. Był podstawowym zawodnikiem III ligi seniorów i wywalczył w sezonie sportowym 2012/2013 X miejsce. W Indywidualnych Mistrzostwach Śląska Młodzieżowców wywalczył dwa medale (srebrny w grze mieszanej i brązowy w deblu).

Łukasz Szata, Łukasz Gołda, Marcin Piotrowski, tenis stołowy. Są podstawowymi zawodnikami grającymi w II lidze seniorów. W sezonie sportowym 2012/2013 wywalczyli wraz z drużyną I miejsce w rozgrywkach II ligi.

Krystian Nowak, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Doskonały zawodnik posiadający doskonałe warunki fizyczne, grający na kluczowej pozycji – prawe rozegranie.

Mariusz Stajno, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. W tak młodym wieku stał się bardzo wartościowym zawodnikiem I ligowej drużyny przechodząc wcześniej wszystkie szczeble rozgrywkowe.

Emil Słodowy, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Podstawowy I ligowy zawodnik grający na pozycji prawoskrzydłowego. Bardzo zdyscyplinowany zawodnik, który grał przez cały czas w KS VIRET CMC ZAWIERCIE we wszystkich kategoriach wiekowych.

Sergiusz Zagała, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Doskonale rozwijający się zawodnik. Reprezentant kraju w kategorii Juniorów i Młodzików. W klubie kluczowy zawodnik grający w I ligowej drużynie na odpowiedzialnej pozycji prawoskrzydłowego. Damian Kapral, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Doskonale rozwijający się zawodnik, obecnie podstawowy gracz I ligowej drużyny. Mimo młodego wieku obiekt marzeń wielu ligowych drużyn.

Igor Zagała, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Uczestnik gier we wszystkich kategoriach wiekowych. Podstawowy zawodnik I ligi piłki ręcznej. Obecnie wspaniale łączy grę z pracą trenerską. Pracując z młodzieżą KS VIRET CMC zdobył Wicemistrzostwo Polski w rozgrywkach Akademickich Mistrzostw Polski.

Marcin Komalski, piłka ręczna. Podstawowy zawodnik I ligowej drużyny piłki ręcznej (Kapitan). Jego gra od razu rzutuje na wyniki jego drużyny. W KS VIRET CMC rozegrał mecze jako wychowanek we wszystkich kategoriach wiekowych.

Mateusz Bugaj, piłka ręczna. Wychowanek KS VIRET CMC ZAWIERCIE. Zaliczając wszystkie grupy wiekowe obecnie jest podstawowym zawodnikiem I ligowej drużyny piłki ręcznej, z którym klub wiąże bardzo duże nadzieje.

Artur Kot, piłka ręczna. Mimo młodego wieku jest podstawowym zawodnikiem (bramkarz) I ligowej drużyny seniorów w piłce ręcznej. Rozwojowy zawodnik. Zarząd klubu wiąże z nim poważne nadzieje na przyszłość

Wyróżniony został również trener Wacław Gębarski, piłka siatkowa. Od 4 lat pracuje z grupą dziewcząt w wieku 8 – 13 lat. Sumienny, zaangażowany, bardzo dobry organizator. Pod jego kierunkiem młodzież z Klubu MKS „DWÓJKA ZAWIERCIE” osiągnęła znaczące sukcesy w rozgrywkach młodzieżowych – IX miejsce w Finale Mistrzostw Polski „Kinder + Sport” kat. „Trójki”. Jego zawodniczki: Marcelina Kępczyńska i Julia Żyła powołane zostały w 2013 r. do kadry śląska. Uczestniczył w szeregu turniejach o zasięgu ogólnopolskim zdobywając z drużynami wysokie lokaty. Jego zawodniczki osiągają wysoki poziom wyszkolenia.

Nagrody rzeczowe od prezydenta otrzymali: Jan Witkowski, prezes KS Viret CMC Zawiercie, Tadeusz Piotrowski, Mariusz Szczygieł, Tomasz Tarczewski, Ryszard Jarząbek, Bartłomiej Koperek, Dariusz Bednarz - za wspierania zawierciańskiego sportu.