Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Obwodnica Zawiercia wpisana na listę rankingową

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Obwodnica Zawiercia wpisana na listę rankingową

Budowa obwodnicy Zawiercia i Poręby o wartości ok. 550 mln zł znalazła się na liście rankingowej – w ramach wsparcia krajowego - projektów transportowych do realizacji w przyszłej perspektywie finansowej Unii Europejskiej na lata 2014-2020 – taką decyzję podjął Zarząd Województwa Śląskiego.

To efekt ostatnich działań podejmowanych przez władze samorządowe Zawiercia. O wpisanie budowy obwodnicy naszego miasta z poziomu kontraktu terytorialnego zabiegał prezydent Ryszard Mach w Wydziale Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach. Poniżej treść pisma (w załączeniu dostępny jest skan oryginału) skierowanego do dyrektor Małgorzaty Staś w tej sprawie:

Szanowna Pani Dyrektor,

Apeluję o wsparcie i pomoc w pozyskaniu dofinansowania z funduszy unijnych na wybudowanie tzw. OBWODNICY ZAWIERCIA w ramach przedsięwzięcia pn.: „Budowa drogi krajowej nr 78 Siewierz – Szczekociny z obwodnicami miejscowości: Poręba i Zawiercie, Kroczyce i Pradła oraz Szczekociny” z poziomu KONTRAKTU TERYTORIALNEGO.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, na podstawie stanowiska Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej - warunkuje przywrócenie tego zadania do „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015” współfinansowaniem inwestycji ze strony lokalnych JST. Budżety zainteresowanych gmin nie są w stanie temu sprostać. Wyceniona wartość pierwszego etapu obwodnicy Siewierz – Zawiercie - Żerkowice to 550 mln zł, a dalsza część drogi, to kolejne 705 mln zł. Szanse stanowi montaż finansowy ze środkami unijnymi przyznanymi na ten cel z poziomu centralnego – w ramach kontraktu terytorialnego. Obejmuje on przecież: „przedsięwzięcia priorytetowe, najważniejsze z punktu widzenia rządu oraz samorządu, istotne dla rozwoju regionu”. Wskazany problem komunikacyjny w naszym regionie jest bolączką nie tylko lokalną – oddziałuje regionalnie i ma wpływ na niespójny rozwój w regionie.

W imieniu Gminy Zawiercie i zainteresowanych gmin powiatu zawierciańskiego wnoszę o podjęcie działań na rzecz pozyskania współfinansowania OBWODNICY ZAWIERCIA.

Proszę w odpowiedzi o wskazanie zakresu danych i formy fiszy projektowej, która umożliwiłaby odpowiednią prezentację stopnia zaawansowania prac przygotowawczych i tego, co niezbędne, by dokonać zgłoszenia tego projektu.

10

KWI

2013

6300

razy

czytano

7726/7864

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.