Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Prezydent pozyskał 10 mln zł z UE

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prezydent pozyskał 10 mln zł z UE

Dzięki staraniom prezydenta Ryszarda Macha miasto pozyskało aż 10 097 179, 70 zł na realizację projektu „Poprawa atrakcyjności inwestycyjnej Gminy Zawiercie poprzez kompleksowe uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej obszar A.

Wartość całego projektu to ponad 11 milionów złotych, z czego 85% tej sumy pochodzić będzie z środków europejskich. Taką decyzję podjął 8 stycznia Zarząd Województwa Śląskiego.

W poprzednim roku władze samorządowe pozyskały środki na przygotowanie dokumentacji uzbrojenia sztandarowych terenów inwestycyjnych miasta. Dzięki staraniom prezydenta, Zarząd Województwa przyznał Zawierciu środki, które pozwolą w sposób kompleksowy przygotować ten obszar dla inwestorów.

W ramach projektu wykonana zostanie w SAG A sieć wodociągowa, kanalizacja deszczowa i sanitarna, położona zostanie także infrastruktura teleinformatyczna.

- Dzięki tym środkom, a konkretniej dzięki infrastrukturze, która powstanie w SAG, staniemy się naprawdę atrakcyjnym dla inwestorów miastem. To  optymistyczna informacja dla Zawiercia i jego mieszkańców – skomentował wiadomość o przyznaniu dotacji naszemu miastu Ryszard Mach.

Strefa Aktywności Gospodarczej w Zawierciu to ponad 200 ha terenów pod inwestycje, podzielone na 2 obszary A i B. Część terenów SAG włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dostępne działki inwestycyjne mają wielkość od 0,5 ha do 10 ha.

Przypomnijmy, obecnie trwa warta ponad 11 milionów złotych budowa drogi w Strefie Aktywności Gospodarczej - obszar A. – Pozyskane z początkiem tego roku środki pozwolą nam oddać do dyspozycji przedsiębiorców miejsce, które będzie spełniać ich oczekiwania, a zewnętrzni inwestorzy, to nowe miejsca pracy, które tak bardzo potrzebne są w naszym mieście – zauważył samorządowiec.

Teraz w Urzędzie Miejskim ruszą prace związane z przygotowaniem przetargu, który wyłoni wykonawcę zadania dotowanego z środków zewnętrznych. Prace związane z kompleksowym uzbrojeniem tych terenów rozpoczną się w tym roku.

11

STY

2013

8094

razy

czytano

7598/7727

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.