Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Z Biznesem w Nowy Rok

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Z Biznesem w Nowy Rok

Z przedsiębiorcami prowadzącymi działalność gospodarczą oraz przedstawicielami różnych branż biznesu spotkał się w magistracie 9 stycznia gospodarz miasta.

Noworoczne spotkania z właścicielami przedsiębiorstw działających na terenie Ziemi Zawierciańskiej wpisały się już na stałe do samorządowego kalendarza prezydenta miasta. - Cieszę się, że przyjęli Państwo moje zaproszenie. Styczniowe spotkania stały się już tradycją naszego miasta. Tym bardziej jest mi miło się z Państwem spotkać i porozmawiać o rozwoju Zawiercia, a mówiąc o rozwoju, trudno nie zauważyć, że to także państwa zasługa. Firmy i przedsiębiorstwa, które reprezentujecie są chlubą i dumą Zawiercia, a potencjał, który zawierciański biznes prezentuje, to atut tego miasta – zauważył samorządowiec.

Tradycyjnie, podczas noworocznego spotkania prezydent podsumował miniony rok oraz zaprezentował samorządowe plany na kolejne dwanaście miesięcy. Do najważniejszych zadań, które realizowane będą w 2013 roku prezydent zaliczył min. in. kontynuację budowę drogi do Strefy Aktywności Gospodarczej oraz bloków komunalnych, a także budowę mieszkań socjalnych, która rozpocznie się jeszcze w tym roku. Ryszard Mach wspomniał także o budowie boiska wielofunkcyjnego przy Gimnazjum nr 3 oraz kolejnych remontach jezdni i chodników, które przewidziano w tegorocznym budżecie.

- W uchwalonym podczas grudniowej sesji budżecie miasta zwiększyliśmy wszystkie kluczowe wielkości w stosunku do poprzedniego. Zarówno dochody ogółem, jak i wydatki ogółem wzrastają o ponad 2%, dochody majątkowe wzrastają o prawie 30%, a dotacje z Unii Europejskiej o prawie 15%. O ponad 7% zwiększyliśmy także wydatki majątkowe, które realizowane będą w ramach 41 zadań, przy jednoczesnym wzroście wydatków bieżących o jedynie 0.5%. – mówił samorządowiec.

- Nasze wysiłki kierujemy na szerokie otwarcie się naszego miasta na inwestorów. Złożyliśmy trzy wnioski na dofinansowanie naszych projektów z środków unijnych. Sztandarowym projektem jest budowa Zawierciańskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego, ale także kompleksowe uzbrojenie Strefy Aktywności Gospodarczej obszar „A” oraz przygotowanie naszych terenów inwestycyjnych na obszarze „B” – zdradził swoje plany prezydent.

Jak co roku, w imieniu zaproszonych gości, głos zabrał Stefan Rotarski z firmy „Anro”, a także prezes Zawierciańskiego Klubu Menadżera . – Noworoczne spotkania pozwalają na integrację naszego środowiska, - Prezes Rotarski przyłączył się także do noworocznych życzeń prezydenta skierowanych do zawierciańskiego biznesu. – By w 2013 roku panował dobry klimat dla przedsiębiorców – powiedział.

W spotkaniu – oprócz przedstawicieli zawierciańskiego biznesu – wzięli udział, m.in. wicestarosta Rafał Porc, przewodniczący Rady Miejskiej Edmund Kłósek wraz z wiceprzewodniczącym Jarosławem Chłostą oraz zastępcy prezydenta: Wojciech Mikuła i Marek Kozieł.

Na zakończenie spotkania, obok noworocznych upominków, prezydent przekazał przedsiębiorcom informację o dotacjach na 2013 rok,  o które mogą  starać się zawierciańskie firmy (informacja zamieszczona jest również w załączniku).

10

STY

2013

6379

razy

czytano

7629/7757

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.