Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Prezydent spotkał się z przedsiębiorcami

Prezydent miasta Ryszard Mach był gościem Zawierciańskiego Klubu Menadżera. Spotkania gospodarcze przedsiębiorców i menadżerów z włodarzem Zawiercia organizowane przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia to już tradycja Klubu. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania było - Biznes rozkręca się w Zawierciu.

Spotkanie było okazją do zaprezentowania przez prezydenta działań prowadzonych w ciągu mijającego roku na rzecz rozwoju gospodarczego miasta. Od 2011 roku realizowana jest szeroko zakrojona kampania promująca gospodarczy potencjał Zawiercie. Projektem objęta jest Specjalna Strefa Aktywności Obszary A i B.

- Dzięki naszemu udziałowi w targach oraz kampanii promocyjnej udało nam się nawiązać współpracę z kilkoma podmiotami z branży nieruchomości. Wpłynęły do miasta zapytania o działki inwestycyjne - w tym trzy listy intencyjne od potencjalnych inwestorów, którzy zadeklarowali zakup terenów inwestycyjnych pod nową działalność. Poza budową Parku Przemysłowo – Technologicznego, dzięki któremu wzrasta możliwość pozyskiwania inwestorów - konieczne jest odpowiednie uzbrojenie terenów w Strefie Aktywności Gospodarczej. Opracowaliśmy już koncepcję zagospodarowania terenów inwestycyjnych w SAG – obszar A i budujemy drogę od ulicy Mrzygłodzkiej do Podmiejskiej.

Prezydent mówił również o przyszłości miasta. Zawarta w Strategii Rozwoju Miasta na lata 2025 plus wizja rozwoju miasta kładzie nacisk na rozwój gospodarczy miasta, ale sporo miejsca poświęca także stworzeniu nowoczesnej, centralnej przestrzeni miejskiej i podjęciu takich działań, które stworzą warunki do wygodnego i komfortowego życia.

W spotkaniu, które odbyło się w hotelu 511 w Podzamczu, udział wziął również przewodniczący Rady Miejskiej - Edmund Kłósek i starosta zawierciański – Rafał Krupa oraz Adrian Rosnowski, specjalista z Funduszu Górnośląskiego, który przedstawił tezy do organizowanego w styczniu 2013 roku roboczego spotkania z członkami ZKM na temat „Co potrzebuje Twój biznes, aby przezwycięży kryzys – oferta dla Biznesu Zawierciańskiego”. Przedstawił również ofertę finansową FG, z której mogą korzystać przedsiębiorcy.

10

GRU

2012

6938

razy

czytano

7420/7542

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.