Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Pierwszy tlenociąg w Polsce

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Pierwszy tlenociąg w Polsce

21 września prezydent Ryszard Mach uczestniczył w uroczystej inauguracji pierwszego w Polsce rurociągu, którym przesyłany jest tlen z Dąbrowy Górniczej do huty CMC Zawiercie.

Rurociag skonstruowany został z wysokiej jakości rur stalowych, a jego całkowita długość wynosi blisko 30 kilometrów. - Dla mnie – jako prezydenta Zawiercia – jest to wydarzenie bezprecedensowe zarówno z punktu widzenia gospodarczego, społecznego, jak i ekologicznego. Warta ponad 66 milionów złotych inwestycja wykonana przy wsparciu środków z Unii Europejskiej przyczyni się do zwiększenie bezpieczeństwa w naszym mieście, bo wyeliminuje z naszych dróg cysterny przewożące tlen do huty – zauważył samorządowiec.

Gospodarz miasta dziękował także inwestorom za pomoc, jaką otaczają naszych mieszkańców. - Jestem niezmiernie zadowolony ze wsparcia, jakie wasze przedsiębiorstwa udzielają naszym mieszkańcom, a to przecież nie tylko mecenat, jakim huta CMC Zawiercie objęła zawierciański sport, ale także wsparcie dla naszych szkół i pomoc w ich unowocześnianiu do czego przyczyniła się firma Air Liquide. To miłe, że wasze przedsiębiorstwa nie patrzą tylko na to jak zarobić, ale także jak wesprzeć lokalne społeczności – kontynuował prezydent.


Warta ponad 66 milionów inwestycja to także ogromne korzyści dla zawierciańskiej huty, która jest jednym z największym pracodawców na terenie Ziemi Zawierciańskiej. – Wspólne przedsięwzięcie Air Liquide Polska przyniosło naszej firmie wiele korzyści, a w szczególności pewność zasilania w tlen oraz większy stopień czystości i stabilne ciśnienie tlenu, co ma wpływ na stabilność pracy pieców elektrycznych i zmniejszenie zużycia energii elektrycznej – zauważył Jerzy Kozicz, prezes CMC Zawiercie. Rozpoczęta w 2009 roku inwestycja przełoży się także na zmniejszenie energochłonności procesu produkcyjnego w zawierciańskim przedsiębiorstwie.

Podczas konferencji inaugurującej działalność pierwszego w Polsce rurociągu tlenowego wręczono także nagrodę im. Kazimierza Wielkiego. Statuetka – w związku z wykonaną inwestycją - trafiła do Rui Coelho, prezesa Air Liquide Polska, który wspólnie z prezesem J. Koziczem odsłonił tablicę upamiętniającą realizację projektu.

21

WRZ

2012

5669

razy

czytano

7650/7757

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.