Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Konferencja promująca tereny inwestycyjne

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Konferencja promująca tereny inwestycyjne

Z początkiem września miasto Zawiercie rozpoczęło miesięczną kampanię promującą tereny inwestycyjne zlokalizowane w Strefach Aktywności Gospodarczej (SAG „A” i „B”). W kampanii wykorzystane zostaną m.in. tablice wielkoformatowe (billboardy), spoty w telewizji informacyjnej TVN24, działania w Internecie oraz konferencja i Dzień Otwarty SAG, umożliwiające bezpośrednie spotkania z inwestorami. Kampania skierowana jest zarówno do inwestorów krajowych – w szczególności lokalnego biznesu – jak i do międzynarodowych firm poszukujących atrakcyjnych terenów pod inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej. Hasłem przewodnim kampanii jest: „Zawiercie. Tu rozkręca się biznes”.

Pod takim hasłem zorganizowano 5 września konferencję w hotelu Villa Verde, w której uczestniczyli przedstawiciele samorządu, firm i inwestorów z regionu oraz dziennikarze mediów regionalnych i branżowych. W pierwszej – merytorycznej – części konferencji zaprezentowano najważniejsze informacje na temat SAG i potencjału inwestycyjnego, jakim dysponuje Zawiercie. Jako pierwszy, głos w dyskusji zabrał Ryszard Mach. Prezydent Zawiercia mówił o perspektywach i planach gospodarczych miasta.

- Obecnie trwa, warta 11 milionów złotych, budowa drogi dojazdowej do Strefy Aktywności Gospodarczej. Prowadzimy również na terenach strefowych działania koncepcyjno-studyjne w ramach unijnego projektu. Prace te obejmują między innymi opracowanie koncepcji zagospodarowania terenu, ocenę stanu infrastruktury technicznej oraz przeprowadzenie analizy kosztowej uzbrojenia. W kolejnym etapie tych działań powstanie dokumentacja dotycząca opracowania kompleksowych badań geotechnicznych. Staramy się również pozyskać kolejne środki unijne na kompleksowe uzbrojenie tych terenów – na co, jak wstępnie szacujemy, potrzebne będzie nam kolejnych 13 milionów złotych – mówił gospodarz konferencji.Strefa Aktywności Gospodarczej w Zawierciu to ponad 200 ha terenów pod inwestycje, podzielonych na 2 obszary „A” i „B”. Część terenów SAG włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a dokładnego jej zaprezentowania podczas środowego spotkania dokonał Wojciech Dziąbek, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta, który zreferował także główne plany i założenia kampanii promującej SAG. Głos w dyskusji zabrał również wiceprezes KSSE Mirosław Bubel, który omówił korzyści wynikające z prowadzenia biznesu na terenach specjalnych stref ekonomicznych. Przedsiębiorstwa funkcjonujące na takich obszarach mogą liczyć na pomoc publiczną w formie zwolnień podatkowych w zamian za ponoszenie nakładów finansowych i tworzenie nowych miejsc pracy. – Obecnie, na terenie Zawiercia do KSSE włączonych jest 10 hektarów. Nic nie stoi na przeszkodzie, by ten obszar rozszerzyć, gdy kolejni inwestorzy będą tym zainteresowani – zapewnił szef podstrefy Sosnowiecko – Dąbrowskiej.

W swoim wystąpieniu, Tadeusz Adamski, doradca marszałka województwa śląskiego mówił o tym jak inwestować w regionie, ale po za aglomeracją. Głos w dyskusji zabrał również Pan Łukasz Zjawiński reprezentujący inicjatywę „TechMine” wspierającą młode firmy działające w branży technologii informatycznych i telekomunikacyjnych, organizującą w Katowicach cykliczne spotkania dla przedsiębiorców i inwestorów oraz promującą wykorzystanie nowych technologii w biznesie.

5 września uroczyście rozpoczął swoją działalność w Strefie Aktywności Gospodarczej (na działce włączonej do KSSE) Aluron. Jednym z panelistów środowej konferencji był wiceprezes przedsiębiorstwa, Kryspin Baran, który mówił o doradczym wsparciu ze strony przedstawicieli Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz o tym, że warto tu inwestować. – Zawiercie jest posadowione w bardzo korzystnym miejscu. Jako firma - szczególnie z powodów logistycznych – odbieramy Zawiercia, jako miejsce bardzo dobre do prowadzenia biznesu. W podobnym tonie wypowiedział się prezes ANRO, Stefan Rotarski, który od 27 lat rozwija swoje przedsiębiorstwo na terenie miasta. – Tu – także dzięki władzom samorządowym i dobremu gospodarzowi panują dobre warunki i dobry klimat dla przedsiębiorców – powiedział.

W trakcie drugiej, pokazowej, części konferencji, jej uczestnicy osobiście zapoznali się z terenami strefowymi podczas wycieczki „off-roadowej”, której trasa przebiegała przez obszar „A” i „B” Strefy Aktywności Gospodarczej.

06

WRZ

2012

5860

razy

czytano

7737/7838

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.