Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Aluron – pierwszy w Strefie

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Aluron – pierwszy w Strefie

Aluron to pierwsza firma, która zainwestowała na zawierciańskich terenach włączonych do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Przedsiębiorstwo funkcjonuje od 2002 r. w Zawierciu, a sześć lat później Zarząd zadecydował o budowie nowego zakładu na terenie Strefy. Wczoraj, odbyło się uroczyste otwarcie i prezentacja możliwości produkcyjnych.

Aluron to producent najbardziej zaawansowanych, energooszczędnych systemów aluminiowo - roletowych. Dysponuje lakiernią proszkową, uznawaną za jedną z najbardziej zaawansowanych technicznie w tej części Europy. Nowy zakład zajmuje powierzchnię 16,5 tys. m2. Aby w pełni rozwinąć produkcję utworzono dodatkowo 60 nowych miejsc pracy.

Produkcja Aluronu wypełnia specjalistyczną niszę, którą zajmuje się tylko kilka firm na terenie Europy. Są to drewniano - aluminiowe okna, drzwi, fasady. System tworzą wykonane na miarę: profile, ramy, panele, obróbki blacharskie i akcesoria: uszczelki, wkręty, klipsy, zaślepki.

Firma niektóre ze swoich produktów prezentuje na corocznych targach branżowych w Norymberdze. Dzięki wdrażaniu nowych technologii, uzyskała kilka prestiżowych wyróżnień i tytułów jak: Godło Promocyjne „Teraz Polska”, Solidna Frima, Fair Play, Gazela Biznesu, Europejska Firma, Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA.

- To dobrze rokuje na przyszłość – co potwierdził prezydent miasta Ryszard Mach podczas oficjalnego otwarcia przedsiębiorstwa. - Budowa zakładu w Strefie i pozycja na rynku świadczą o dużej dynamice rozwoju firmy. Inwestycja ta jest pierwszą w Strefie i mam nadzieję, że zapoczątkuje nowy trend na naszych terenach inwestycyjnych. Cały czas również zwiększamy naszą atrakcyjność dzięki realizowanym inwestycjom w strefie, np. poprzez budowę drogi dojazdowej do terenów strefowych.

Prezydent podziękował również Zarządowi za wspieranie działań kulturalnych, rekreacyjnych i sportowych organizowanych na terenie miasta.

Wiceprezes Aluronu Kryspin Baran podczas otwarcia podziękował władzom miasta za wsparcie i – jak określił – wzorcowo układającą się współpracę oraz partnerom bankowym, bez których niewątpiliwie realizacja tak dużej inwestycji nie byłaby możliwa.

Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z produkcją zakładu i zwiedzić hale produkcyjne.

06

WRZ

2012

4777

razy

czytano

7628/7728

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.