Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Biznes rozkręca sie w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Biznes rozkręca sie w Zawierciu

Czy można połączyć biznes z doskonałym wypoczynkiem? Otóż można – w Zawierciu, mieście dobrze skomunikowanym, położonym w samym sercu Jury Krakowsko-Częstochowskiej.Dla inwestorów miasto utworzyło Strefę Aktywności Gospodarczej (SAG), w której ponad 200 ha terenów pod inwestycję podzielono na 2 obszary: A i B, dla których opracowano szczegółową koncepcję zagospodarowania. Część A to tereny oznaczone w planie zagospodarowania jako „produkcja i usługi”, położone w zachodniej części miasta. Łączna powierzchnia tych terenów wynosi ponad 150 ha. Część działek włączonych jest do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie pierwszy inwestor już uruchomił swą działalność. Drugi obszar B to teren we wschodniej części Zawiercia przeznaczona pod budownictwo mieszkaniowe i funkcje rekreacyjne.

Inwestorzy w SAG mogą korzystać z 3 różnych ulg podatkowych (ulgi w podatkach lokalnych i w podatku dochodowym w ramach SSE). Elastyczne podejście miasta do inwestorów umożliwia m.in. nabycie użytkowania wieczystego działki, co obniża na starcie koszty rozpoczęcia działalności. Alternatywą do zakupu działki będzie możliwość zakupu, najmu, leasingu modułowych hal produkcyjnych. Obecnie w SAG trwa budowa drogi.

Lokalizując swój biznes w Zawierciu inwestorzy mogą w pełni korzystać z doskonałej infrastruktury rekreacyjnej i aktywnie spędzać czas po pracy. Położenie Zawiercia na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej daje możliwość korzystania z wielu szlaków rowerowych, pieszych, konnych, a także radość wspinaczki i wypoczynku na łonie natury.

SAG A – w skład wchodzą obszary zlokalizowane w obrębie ulic: Wojska Polskiego, Myśliwska, Rolnicza, Podmiejska. Obszar został częściowo włączony do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Tereny inwestycyjne dla których w miejscowym planie przyjęto następujący kierunek zagospodarowania i rozwoju przestrzennego: „P” i „P/U”  (P – tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów, U – tereny zabudowy usługowej).SAG B - w skład wchodzą obszary zlokalizowane w dzielnicy Blanowice i Kromołów, które są położone w otulinie Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

Teren inwestycyjny pod budownictwo mieszkaniowe, o charakterze ekologicznym, usługi turystyki związane z zakwaterowaniem, usługi sportu, rekreacji, rozrywki, handlu, gastronomii. Mieszkania, parkingi, garaże, budynki gospodarcze.

Biuro Obsługi Inwestora
ul. Piastowska 1, 42-400 Zawiercie
tel/fax: +48 32 672 43 31
mobile: +48 666 023 123

www.business.zawiercie.eu

www.wboi.zawiercie.eu

www.facebook.com/bizneswzawierciu

Załączniki:

•   galeria fotograficzna SAG A•   galeria fotograficzna SAG B

27

SIE

2012

64432

razy

czytano

7726/7825

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.