Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Hattrick Radosza na otwarcie sezonu ligi okręgowej

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Hattrick Radosza na otwarcie sezonu ligi okręgowej

Początek sezonu w lidze okręgowej podopieczni Bogdana Szadkowskiego mogą zaliczyć jako udany. Na własnym boisku wysoko pokonali pretendującą do awansu Uranię Ruda Śląska 4-0.

Od samego początku, aż do zakończenia pierwszej połowy nic nie wskazywało na to, że Urania na starcie zaliczy taką wpadkę. To właśnie goście w tym czasie dyktowali warunki na murawie. Wiele dogodnych sytuacji stwarzała ofensywa z Rudy Śląskiej. Głównym inicjatorem akcji Urani w tym spotkaniu był Damian Miszka. Pierwszą okazję miał już w 9 minucie. Niestety ze słabym strzałem poradził sobie, dobrze dysponowany w tym spotkaniu golkiper Warty, Sławomir Liberski. Okazji na otworzenie wyniku dla zespołu z Rudy było znacznie więcej, jednak słabo grająca w tej odsłonie defensywa zawiercian uchroniła się od utraty gola.

Zupełnie inaczej wyglądała druga połowa spotkania. Zawodnicy Warty po wyjściu z szatni uwierzyli w to, że jako beniaminek tych rozgrywek są w stanie pokonać rywali. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 51 minucie napastnik gospodarzy, Damian Sołtysik, wyszedł z ładną kontrą. Brak szczęścia jednak sprawił, że piłka odbiła się od lewego słupka i powróciła pod nogi „Sołtysa”, który dograł do dobrze wychodzącego Sebastiana Radosza. Ten ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce Rafała Pardeli. Trzy minuty później składną akcję przeprowadzili Mateusz Gawroński i Łukasz Kozłowski. Z kolejną kontrą prawą stroną wyszedł tym razem Mateusz Gawroński wykańczając ją ładnym wrzutem w pole karne prosto do Łukasza Kozłowskiego. Młodzieżowiec z Zawiercia dokładnie przymierzył i posłał piłkę prosto pod poprzeczkę. Okazji na podwyższenie wyniku nie wykorzystał król strzelców poprzedniego sezonu, Damian Sołtysik. Dla niego bramka Pardeli w tym spotkaniu była jak zaczarowana. Po tym jak arbiter wskazał na „wapno” po faulu na Sebastianie Radoszu, Sołtysik tym razem „oklepał” poprzeczkę bramki rywali. Wynik na 3-0 w 68 minucie ponownie podwyższył Radosz. Nie była to jednak ostatnia bramka tego zawodnika. 7 minut przed zakończeniem spotkania Radosz zalicza hattricka ustalając wynik końcowy na 4-0.

KP Warta Zawiercie – GKS Urania Ruda Śląska 4-0

Bramki: Sebastian Radosz x 3, Łukasz Kozłowski.

KP Warta Zawiercie: S. Liberski - M. Surowiec (84` K. Jurak), B. Szadkowski, R. Majchrzak, T. Przygodziński, M. Gawroński( 79` T. Kukułka) , Ł. Kozłowski, P. Grim (71` A. Cholewka) , D. Karpiński, S. Radosz, D. Sołtysik

GKS Urania Ruda Śląska: R. Pardela - M. Baran, N. Jańczak, Ł. Cieślik, R. Grzesiu, A. Kornas, D. Baron, S. Zalewski (56` D. Kamiński), A. Bujny (82` M. Michalski), D. Miszka (75` R. Ogonowski), T. Oczko

Tekst i foto: Biuro Prasowe KP Warta Zawiercie

14

SIE

2012

2947

razy

czytano

7280/7869

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.