Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Podglądali dobre praktyki

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Podglądali dobre praktyki

W ramach podpatrywania dobrych praktyk w marcu delegacja zawierciańskich samorządowców, pracowników tutejszych przedsiębiorstw i ich właścicieli oraz mediów odwiedziła Jagiellońskie Centrum Innowacji w Krakowie.

Studyjny wyjazd do instytucji zarządzającej Parkiem Life Science w stolicy województwa małopolskiego był okazją do zapoznania się z modelem funkcjonowania organizacji działającej na styku nauki i biznesu. Znajdująca się na ponad 20 tysiącach metrów kwadratowych instytucja zajmuje się również transferem innowacyjnych technologii i komercjalizacją badań naukowych.

Program wizyty, której głównym tematem były rozwiązania biotechnologiczne i chemiczne dla przemysłu składał się między innymi ze zwiedzania najnowocześniejszych laboratoriów i pracowni naukowych Parku Technologicznego Life Science oraz firmy Selvita, która świadczy innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe z zakresu biotechnologii i bioinformatyki, a która współpracuje z uczelniami z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych.

W drugiej części wyjazdu przedstawiciele naszego miasta mogli zapoznać się z działalnością Instytutu Nafty i Gazu im. Łukasiewicza, gdzie pokazano osiągnięcia Instytutu na polu biotechnologii w przemyśle biopaliwowym. Także tam, zawiercianie mieli okazję zobaczyć laboratoria, stanowiska testowe i zakłady doświadczalne.

Krakowski Instytut Nafty i Gazu posiada bogaty dorobek naukowy, jest także autorem wielu rozwiązań, które znalazły swoje zastosowanie w górnictwie naftowym i gazownictwie oraz w przemyśle rafineryjnym i petrochemicznym.

Wyjazd przedstawicieli naszego miasta został zorganizowany w ramach unijnego projektu realizowanego przez PARP, a jego głównym celem było zdobycie cennej wiedzy o zasadach funkcjonowania okołobiznesowej instytucji.

W składzie zawierciańskiej delegacji związanej z Urzędem Miejskim znaleźli się min. in.: wiceprezydent Wojciech Mikuła, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Chłosta, radny Jan Sygiet, naczelnik Wydziału Realizacji Projektów Grzegorz Gruk oraz Grażyna Rajczyk, Pełnomocnik Prezydenta ds. Innowacjo Społeczno-Gospodarczych.

29

MAR

2012

6771

razy

czytano

7543/7627

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.