Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Przebadają przedsiębiorców

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Przebadają przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z subregionu Zagłębia Dąbrowskiego - w tym także z Zawiercia - wezmą udział w badaniu społecznym dotyczącym kierunków zmian gospodarczych, w tym rynku pracy i potrzeb szkoleniowych realizowanym przez firmę OTTIMA plus Sp. z o.o. – Lidera Projektu oraz Agencję Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu – Partnera. To pionierska inicjatywa na skalę całego województwa, która zakłada przebadanie ponad 1000 firm w tym subregionie.

Od marca rozpoczną się badania przedsiębiorców w Zagłębiu Dąbrowskim, obejmujące powiaty m. Dąbrowa Górnicza, zawierciański, m. Sosnowiec, m. Jaworzno oraz będziński w ramach projektu „Badania i analizy kierunków zmian sektora MŚP subregionu Zagłębia Dąbrowskiego w kontekście rynku pracy”. Głównym celem projektu jest dostarczenie wiedzy na temat aktualnego stanu rozwoju gospodarczego w regionie, w tym potrzeb szkoleniowych i rynku pracy, a także wypracowanie dobrych praktyk – wyjaśnia dr Marek Jabłoński –Prezes Zarządu firmy OTTIMA plus, członek zespołu badawczego realizującego projekt.

Poziom bezrobocia w Zagłębiu Dąbrowskim jest wysoki. Według najnowszych statystyk zarejestrowanych bezrobotnych w Powiatowych Urzędach Pracy przybywa. Pod koniec listopada ubiegłego roku Sosnowiec był trzecim miastem w województwie śląskim pod względem ilości bezrobotnych. Więcej było ich tylko w Częstochowie i Bytomiu. Stopa bezrobocia w podregionie sosnowieckim – czyli docelowym regionie badawczym wynosiła wówczas 12,8 proc., podczas gdy wskaźnik ten w całym województwie wyniósł 9,7 proc., a w kraju - 11,8 proc. Te wyniki wskazują z jak ogromnym problemem obecnie zmaga się Zagłębie Dąbrowskie – mówi dr Adam Jabłoński, Wiceprezes Zarządu OTTIMA plus, członek zespołu badawczego realizującego projekt. Nasz projekt zakłada wykonanie badania w kilku etapach tak, aby otrzymane wyniki były rzetelnie i posłużyły, jako wykładnia dla przedsiębiorców i instytucji szkoleniowych. Te badania mają być swego rodzaju receptą na istniejący kryzys gospodarczy. Rezultatem projektu będą raporty z badań prezentujące rekomendacje i wnioski pozwalające na efektywniejsze wykorzystanie potencjału gospodarczego firm oraz pracowników w Zagłębiu Dąbrowskim, a także wskażą jak podnieć konkurencyjność firm w tym regionie, niestety często traktowanym marginalnie – dodaje. Zespół badawczy stanowią wysokiej klasy eksperci.

Projekt trwa od początku grudnia ubiegłego roku do końca lutego przyszłego. Prócz badania zakłada organizację konferencji i seminariów informacyjnych w celu prezentacji zebranych wyników a także dyskusji nad obecnymi problemami zatrudnieniowymi w regionie. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

28

MAR

2012

6542

razy

czytano

7545/7627

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.