Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Biznes rozkręca się w Zawierciu

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Biznes rozkręca się w Zawierciu

8 listopada w hotelu „Villa Verde” odbyła się konferencja pod hasłem „Biznes rozkręca się w Zawierciu”. Spotkanie przedstawicieli różnych branż biznesu, organizacji gospodarczych, lokalnych i wojewódzkich władz samorządowych oraz mediów poświęcone było terenom inwestycyjnym w gminie Zawiercie. Gościem honorowym konferencji był Wiesław Ochman.

Konferencję otworzyło wystąpienie prezydenta Ryszarda Macha, który zapoznał inwestorów oraz przedstawicieli biznesowych instytucji z miastem, jego rozwojem, infrastrukturą. Gospodarz zdradził także plany inwestycyjne gminy na najbliższe lata. Wśród nich wymienił między innymi dalszą modernizację szlaków komunikacyjnych, rozwój budownictwa komunalnego, rewitalizację obszarów wokół dworca PKP oraz zabytkowego osiedla „TAZ”. – Zapraszam państwa do Zawiercia, miasta w którym warto rozkręcić swój biznes, gminy w której samorząd sprzyja inwestorom – zwrócił się bezpośrednio do inwestorów prezydent.  

W kolejnej części spotkania omówiono potencjał gospodarczy regionu. – Województwo śląskie należy do najsilniejszych gospodarczo regionów Polski. Wytwarza się tutaj 13,2% Produktu Krajowego Brutto, co daje województwu drugie miejsce w kraju. PKB w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosi ponad 36 tysięcy złotych i jest wyższe od średniej krajowej o 2.6 tysięcy złotych – mówił Tadeusz Adamski, dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim. 

Ważnym punktem wtorkowego spotkania była prezentacja Strefy Aktywności Gospodarczej, jako oferty inwestycyjnej Zawiercia. - Ogromny potencjał inwestycyjny Strefy oraz jej dynamiczny rozwój jest odpowiedzią Zawiercia na dzisiejsze potrzeby biznesu – mówił Wojciech Dziąbek z zawierciańskiego magistratu. Przygotowana przez naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji Miasta multimedialna prezentacja kompleksowo pokazała tereny inwestycyjne Zawiercia. Naczelnik wspomniał także o przygotowywanym przez miasto projekcie „Wirtualnego Biura Obsługi Inwestora”. Będzie to internetowy portal, w którym on-line dostępne będą plany miasta, tereny inwestycyjne oraz kompleksowa baza danych o tych obszarach. 

Strefa Aktywności Gospodarczej, to prawie 200 hektarów terenu przeznaczonego pod inwestycje z konkurencyjną ceną gruntu, uzbrojeniem i podatkowymi ulgami. Natomiast dla potencjalnych inwestorów działających w branżach związanych z budownictwem i nieruchomościami miasto ma do zaoferowania położone w malowniczych rejonach tereny pod osiedla znajdujące się w otulinie Parku Krajobrazowego Jury Krakowsko - Częstochowskiej. Uczestnikom konferencji zaprezentowała się także Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, którą reprezentował wiceprezes Mirosław Bubel. Dwie działki zlokalizowane w SAG, które są własnością gminy, wchodzą w jej skład. – Jeśli znajdzie się inwestor, który chciałby działać w KSSE bez problemu rozszerzymy strefę o kolejne tereny – zapewnił przedsiębiorców Mirosław Bubel. 

O otoczeniu biznesowym, inwestycjach i zwolnieniach od podatków mówiła pełnomocnik prezydenta ds. innowacji społeczno-gospodarczych. – Zwolnienia od podatku od nieruchomości przysługują na okres roku, jeżeli nakłady finansowe na nową inwestycję przekroczą 100 tysięcy euro lub w związku z nią powstanie co najmniej pięć miejsc pracy. Dwuletnie zwolnienia przysługują wówczas, gdy nakłady finansowe na nową inwestycję przekroczą 150 tysięcy euro lub gdy powstania 10 miejsc pracy. Na siedmioletnie zwolnienie z podatku od nieruchomości mogą liczyć przedsiębiorstwa zatrudniająca na pełen etat co najmniej 50 osób – mówiła Grażyna Rajczyk.

Podczas konferencji podpisano także umowę o współpracy w zakresie tworzonego Zawierciańskiego Parku Przemysłowo – Technologicznego między gminą, Politechniką Częstochowską oraz Centrum Projektów Rewitalizacji S.A. Ideę tego przedsięwzięcia zreferował Mateusz Górka, wiceprezes tej spółki.  

Prezentacje multimedialne, statystyczne wykresy, dane charakteryzujące tereny inwestycyjne oraz mapy i topograficzne plany uzupełniła studyjna wycieczka samochodami terenowymi po obszarach inwestycyjnych Zawiercia. Jurajska rzeźba terenu, zapierające dech w piersiach widoki i adrenalina w żyłach sprawi, że na co dzień pracujący w biurowych pomieszczeniach potencjalni inwestorzy, deweloperzy, architekci, przedstawiciele firm consultingowych oraz pozostali uczestnicy konferencji na własnej skórze poczują potencjał terenów inwestycyjnych oferowanych przez Zawiercie.  

09

LIS

2011

7497

razy

czytano

7564/7627

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Komplementarną częścią konferencji było zwiedzanie terenów inwestycyjnych samochodami terenowymi

Zdjęcie: Komplementarną częścią konferencji było zwiedzanie terenów inwestycyjnych samochodami terenowymi

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych branż biznesu, organizacji gospodarczych, lokalnych i wojewódzkich władz samorządowych oraz mediów

Zdjęcie: W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele różnych branż biznesu, organizacji gospodarczych, lokalnych i wojewódzkich władz samorządowych oraz mediów

O potencjale gospodarczym regionu mówił Tadeusz Adamski, dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim.

Zdjęcie: O potencjale gospodarczym regionu mówił Tadeusz Adamski, dyrektor Wydziału Gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim.

O ulgach podatkowych dla biznesu mówiła Grażyna Rajczyk, pełnomocnik prezydenta ds. innowacji społeczno-gospodarczych

Zdjęcie: O ulgach podatkowych dla biznesu mówiła Grażyna Rajczyk, pełnomocnik prezydenta ds. innowacji społeczno-gospodarczych

Ofertę inwestycyjną Zawiercia przedstawił Wojciech Dziąbek, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji UM

Zdjęcie: Ofertę inwestycyjną Zawiercia przedstawił Wojciech Dziąbek, naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji UM

Umowę o współpracy w ramach ZPPT podpisują Mateusz Górka, prof. Maria Nowicka Skowron, Ryszard Mach i Tomasz Delowski

Zdjęcie: Umowę o współpracy w ramach ZPPT podpisują Mateusz Górka, prof. Maria Nowicka Skowron, Ryszard Mach i Tomasz Delowski

Gościem honorowym konferencji był Wiesław Ochman

Zdjęcie: Gościem honorowym konferencji był Wiesław Ochman

Konferencję otworzył Ryszard Mach, prezydent Zawiercia

Zdjęcie: Konferencję otworzył Ryszard Mach, prezydent Zawiercia

Biznes rozkręca się w Zawierciu

Zdjęcie: Biznes rozkręca się w Zawierciu

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.