Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Śpiewali dla Węgrów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Śpiewali dla Węgrów

Na zaproszenie miast Eger, Bogacs i Mezokovesed grupa rozśpiewanych chórzystów pod dyrekcją Leopolda Stawarza i Barbary Czajkowskiej odwiedziła Węgry. Wizytę zaplanowano w związku z obchodami Dnia Świętego Stefana. Jest to jedno z najważniejszych i najradośniejszych świąt obchodzonych na Węgrzech, któremu towarzyszą liczne festiwale i festyny kulturalne. 

Podczas świątecznych dni, chór Capella Vartiensis koncertował trzykrotnie, uświetniając w ten sposób obchody  uroczystości w Egerze, Borsodgeszt i Mezokovesed. Zawierciańscy śpiewacy potraktowali swój pobyt na Węgrzech jako kolejną możliwość wystąpienia w charakterze skromnego "ambasadora"  kultury polskiej. W szczególności zaś była to promocja Zawiercia. Na iście finezyjny repertuar, składały się utwory zróżnicowane zarówno pod względem muzycznym jak i lingwistycznym. Chórzyści zmierzyli się m.in. "Chórem strzelców" Carla Marii von Webera, francuskim "Il est bel et bon", angielskim "Can't help falling in love", fińską "Polką Loitumą", a nawet węgierskim przebojem "Hej igozit sot". Repertuar Capelli obfitował także w pieśni sakralne, które to chór zaprezentował podczas Mszy Świętej i koncertu w kościele, w Mezokovesed. 

Polscy artyści zgotowali swoim węgierskim słuchaczom niebywała ucztę muzyczną. Z całą pewnością można stwierdzić, że nie ma utworu, którego wykonania zawierciańscy chórzyści by się nie podjęli. 

W chwilach wolnych od prób śpiewacy zwiedzali okolice oraz zażywali kąpieli w miejscowych basenach termalnych. Wypoczęci, pełni sił i zapału artyści przygotowują się już do kolejnego sezonu, a pracy mają niemało. Pierwszy koncert już 15 września. Zarówno Capella Vartiensis jak i zespół Fatamorgana, szykują się do koncertu jubileuszowego, który zaplanowano na 26 listopada. Wcześniej, w dniach od 14 do 16 chór koncertować będzie u naszych zachodnich sąsiadów w Bornheim, gdzie reprezentować będzie nasze miasto na międzynarodowym festiwalu chóralnym.

12

WRZ

2011

4753

razy

czytano

7374/7694

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.