Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Requiem Johna Ruttera w Bazylice

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Requiem Johna Ruttera w Bazylice

Zawierciańska publiczność dobrze już wie, że współpraca chóru Capella Vartiensis pod dyrekcją Leopolda Stawarza, Orkiestry Kameralnej z Dębicy pod przewodnictwem Pawła Adamka oraz reżysera Jakuba Bulzaka jest gwarancją znakomitego widowiska muzycznego.

26 czerwca w Bazylice św. apostołów Piotra i Pawła soliści: Alicja Płonka, Kinga Roch, Olimpia Karbownik, Marta Wnuk, Maciej Kucera, Jan Michalak, chór Capella Vartiensis, Zespół Wokalny XIII Edycji Studium Chórmistrzowskiego przy Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz orkiestra zaprezentowali widowisko działające nie tylko na zmysł słuchu, ale i wzroku, dzięki podkreślającej podniosły nastrój grze świateł.

Narratorem Requiem był Józef Niedźwiedzki. Współpraca tylu utalentowanych artystów złożyła się na harmonijną całość, która na długo zapadnie w pamięć publiczności. Znakomita oprawa muzyczna w wykonaniu dębickiej orkiestry, niezawodni soliści i chór- zagwarantowali ucztę duchową na pewno nie tylko dla tych najwrażliwszych. Wystarczyło zresztą rozejrzeć się po tego dnia wypełnionej po brzegi bazylice. Trudno powiedzieć, czy uwagę publiczności najbardziej skupiały popisy solistów, znajdująca się na wyciągnięcie ręki orkiestra, idealnie brzmiący we wnętrzach kościoła chór, czy może wszystko razem i ta magnetyczna siła, która kazała publiczności nagradzać artystów brawami po każdej części Requiem, nie tylko po finale, zmuszając, jak zwykle, do bisu- dobrze znanych stałym bywalcom koncertów- Alleluja Haendla i Va pensiero z opery Nabucco.

Zaprezentowanie Requiem w zawierciańskiej bazylice nie byłoby możliwe, gdyby nie życzliwość i zaangażowanie proboszcza, księdza Zenona Gajdy, oraz władz miasta, którzy zawsze chętnie wspierają kulturalne inicjatywy.

Owacja na stojąco i długi aplauz świadczą o tym, że zarówno lekkiego charakteru koncertów karnawałowych, jak i dostojnego, patetycznego Requiem, zawierciańscy widzowie są spragnieni. Dlatego już z niecierpliwością oczekujemy zapowiedzianego na następny sezon przez reżysera Requiem, Jakuba Bulzaka, kolejnego owocu współpracy artystycznej- opery Halka.

30

CZE

2011

5429

razy

czytano

7539/7838

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.