Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Klubowa, męska siatkówka wraca do Zawiercia!

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Klubowa, męska siatkówka wraca do Zawiercia!

Po kilkunastu latach przerwy reaktywowana została w Zawierciu męska, klubowa drużyna siatkarska. Było to możliwe dzięki staraniom zarządu KS „Warta Zawiercie” oraz sponsorowi głównemu, którym została zawierciańska firma „Aluron”.

Trenerem zespołu został Paweł Kozłowski, współtwórca sukcesów poprzedniej drużyny Warty. Chociaż nasze miasto posiada bardzo bogate tradycje związane z siatkówką (zespół Warty występował w II lidze), to aby zobaczyć rozgrywki ligowe z udziałem siatkarzy z Zawiercia, trzeba było pojechać do Poręby, gdzie występowali oni w III ligowym zespole. Powołana do życia drużyna Warty rozpocznie ligowe boje w IV lidze, z aspiracjami szybkiego awansu w siatkarskiej hierarchii, a trzon zespołu tworzyć będą zawodnicy z trzecioligowym doświadczeniem.

Zarząd Stowarzyszenia podjął działania w kierunku szkolenia dzieci i młodzieży, jako następców obecnych zawodników. Klub jest w trakcie tworzenia kół sportowych w wybranych, zawierciańskich podstawówkach, gimnazjalnych i szkołach ponadgimnazjalnych, a plany rozwojowe przewidują rozszerzenie szkolenia na inne gminy naszego powiatu.

Stało się to możliwe, dzięki przychylności prezydenta Ryszarda Macha i starosty Rafała Krupy - zwierzchników oświaty w mieście i powiecie. W trakcie spotkań prezydent i starosta poznali plany i zamierzenia stowarzyszenia, związane zarówno z rozgrywkami klubowymi, jak i z propagowaniem siatkówki amatorskiej oraz popularyzowaniem tego sportu wśród dzieci i młodzieży.

Prezydentowi Ryszardowi Machowi spodobał się pomysł budowy kompleksu boisk do siatkówki plażowej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Obecnie amatorzy „plażówki” muszą szukać gościny w Porębie, Morsku czy Kromołowie. Powstanie takich boisk umożliwi również rozgrywanie meczów o randze Mistrzostw Polski i goszczenie najlepszych zawodników tej dyscypliny. Bardzo cenne jest zaangażowanie zastępcy prezydenta do spraw społecznych Marka Kozieła, byłego siatkarza drugoligowej Warty, biorącego czynny udział w naszych przedsięwzięciach. Pomoc ofiarował również Dyrektor OSiR w Zawierciu, udostępniając halę sportową na amatorskie rozgrywki członków Klubu.

Przychylność władz, ich poparcie i chęć pomagania w realizowaniu celów statutowych Stowarzyszenia jest bezcenna, stanowi także dowód na trafność pomysłu reaktywacji drużyny siatkarskiej Warty. Siatkówka w wydaniu klubowym, wraz z tworzeniem szkolnych kół sportowych ma na celu uzupełnienie luki w zawierciańskim sporcie. Stowarzyszenie w swoich działaniach, będzie partnerem, a nie konkurentem wobec klubów, stowarzyszeń i organizacji propagujących inne dyscypliny sportu na terenie Ziemi Zawierciańskiej. 

Wszystkich entuzjastów siatkówki zapraszamy do członkostwa w Stowarzyszeniu, a chętnych do nauki i uprawiania siatkówki prosimy o kontakt: zarzad@kswarta.jur.pl Informacje dotyczące działalności Stowarzyszenia dostępne są na stronie internetowej www.kswarta.jur.pl

20

MAJ

2011

5847

razy

czytano

7338/7627

Urząd Miasta Zawiercie

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.