Prezydent Zawiercia Anna Nemś z wotum zaufania i absolutorium
Podczas majowej sesji Rady Miejskiej Prezydent Zawiercia Anna Nemś otrzymała wotum zaufania i absolutorium za wykonanie budżetu miasta za 2025 rok.
W debacie nad raportem o stanie gminy głos zabrał Tomasz Świderski, szef Klubu Kibica Aluron CMC Warta Zawiercie. Poruszył temat budowy hali widowiskowo-sportowej. - Jako kibice postanowiliśmy sprawdzać co w tym temacie się dzieje. Przez dwa lata spotykaliśmy się już kilka razy w szerokim gronie i wiemy, że po wielu latach zastoju, zaczyna dziać się coś dobrego. Liczymy, że wszyscy radni zjednoczą się i temat – pomimo tego, że jest trudny - zostanie dokończony i zrealizowany – mówił Tomasz Świderski.
Prezydent Zawiercia Anna Nemś przekazała, że już podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej zostaną zaprezentowane szczegóły dotyczące inwestycji.
Radni rozmawiali również m.in. o budowie nowych mieszkań na terenie miasta oraz sprzeciwie wobec planów budowy kopalni rud cynku i ołowiu.
Wkrótce opublikujemy materiał wideo z posiedzenia.