Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Wizyta delegacji z Dolnego Kubina i Kamieńca Podolskiego

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Wizyta delegacji z Dolnego Kubina i Kamieńca Podolskiego

nowa

W uroczystych obchodach Dni Zawiercia 2024 wzięły udział delegacje z naszych zagranicznych miast partnerskich. Gościli u nas przedstawiciele z Dolnego Kubina (Słowacja) oraz z Kamieńca Podolskiego (Ukraina). Jesteśmy partnerem obydwóch miast od 2007 r.

W składzie słowackiej delegacji znaleźli się: Matus Lakostik – Zastępca Burmistrza w Dolnym Kubinie, Jozef David – Poseł i Radny Miasta, Jakub Krska – Dyrektor Telewizji Miejskiej oraz Jan Haluska, a ukraińskiej: Mykhailo Positko – Burmistrz Miasta Kamieniec Podolski, Vadym Mendohralo – Zastępca Burmistrza. Dolný Kubín to malownicza miejscowość znajdująca się w północno-zachodniej Słowacji, w regionie Orawa. Jest to administracyjne, kulturalne i gospodarcze centrum tego regionu. Miasto jest znane ze swojego pięknego otoczenia, w którym dominują zielone wzgórza i malownicze krajobrazy, idealne do turystyki pieszej i rowerowej.

Kamieniec Podolski to historyczne miasto położone na Ukrainie, w obwodzie chmielnickim, nad rzeką Smotrycz. Jest jednym z najstarszych miast Ukrainy, o bogatej historii sięgającej czasów średniowiecza. Kamieniec Podolski jest znany przede wszystkim ze swojej imponującej twierdzy, która była kluczowym punktem obronnym w regionie.

 

Podczas swojego pobytu delegacje miały okazję zobaczyć Podziemia Srebrnego Miasta (Podziemny Olkusz). Odkryte przez archeologów piwnice wzbudziły duże zainteresowanie wśród gości. Następnie przedstawiciele miast partnerskich zwiedzili Pustynię Błędowską – Różę Wiatrów oraz punkt widokowy Czubatkę, skąd rozciągał się malowniczy widok na piaszczyste tereny pustyni. To niecodzienne zjawisko geograficzne, jedyne takie w Europie Środkowej, wzbudziło zachwyt i było doskonałym miejscem na liczne fotografie.

Delegacje miały także możliwość skorzystania z atrakcji oferowanych podczas Dni Zawiercia na Stadionie 1000-lecia oraz posłuchania koncertów gwiazd, w tym m.in. zespołu Myslovitz. Energetyczny występ formacji był jednym z głównych punktów programu i pozostawił niezapomniane wrażenia.

W czasie pobytu przedstawiciele miast partnerskich uczestniczyli w licznych spotkaniach z władzami Zawiercia. Dyskutowano na temat współpracy w różnych dziedzinach, takich jak edukacja, kultura, sport. Omawiano również możliwość realizacji wspólnych projektów, które mogłyby przyczynić się do dalszego rozwoju relacji między miastami.

Pobyt delegacji zakończyła uroczysta kolacja, podczas której wymieniono podziękowania i upominki. W miłej atmosferze goście dzielili się swoimi wrażeniami z pobytu oraz wyrażali nadzieję na kolejne spotkania w przyszłości.

Wspólne świętowanie stało się doskonałą okazją do pokazania piękna naszego regionu oraz do zacieśniania więzi międzynarodowych. Mamy nadzieję, że takie spotkania będą kontynuowane w przyszłości, przynosząc jeszcze więcej korzyści zarówno dla mieszkańców Zawiercia, jak i naszych partnerów z zagranicy.

08

LIP

2024

275

razy

czytano

12/7869

Redakcja

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.