Skróty klawiszowe:

Pokaż moduł: Skróty klawiszowe.

Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...

Logo: Dostępność PLUS.
Logo serwisu.

Urząd Miejski
w Zawierciu

Aktualności

Bogdan Janikowski Wiceprezydentem ds. gospodarczych

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Bogdan Janikowski Wiceprezydentem ds. gospodarczych

Poznaliśmy Zastępcę Prezydent Miasta Anny Nemś. Sprawami gospodarczymi będzie zajmował się Bogdan Janikowski, który ma bogate doświadczenie w hutnictwie i nieruchomościach. Znany jest również z działań społecznych.

Bogdan Janikowski urodził się 27 lipca 1961 roku w Zawierciu. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej w Blanowicach, w 1976 roku rozpoczął naukę w I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu w klasie o profilu matematyczno – fizycznym. W 1980 roku rozpoczął studia na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej. Po ukończeniu studiów, w 1985 roku rozpoczął pracę w Fabryce Urządzeń Mechanicznych w Porębie. W latach 1987 - 1998 pracował w Hucie Zawiercie S.A., gdzie przeszedł kolejne szczeble kariery zawodowej - od ślusarza, mistrza, kierownika oddziału, po zastępcę Dyrektora Walcowni. Od stycznia 1999 r. do maja 2001 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu P.U.H. „Hutsprzęt” Sp. z o.o., a następnie od czerwca 2001 r. do maja 2014 r. pracował na stanowisku Dyrektora Walcowni CMC Poland Sp. z o.o. Od maja 2014 r. do grudnia 2019 r. był Prezesem Zarządu i Dyrektorem Generalnym spółki Montomet Service Sp. z o.o., a od stycznia 2020 r. był Prezesem Zarządu firmy PK Invest Solutions Sp. z o.o.

W okresie pracy zawodowej stale podnosi swoje kwalifikacje, co potwierdzają studia podyplomowe oraz wiele kursów i szkoleń.

Chętnie angażuje się także w działania społeczne oraz promujące zdrowy styl życia. W latach 2011-2019 był Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Klub Piłkarski Warta Zawiercie. Jest inicjatorem oraz jednym z założycieli i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, które powstało w październiku 2023 roku.

Za działalność zawodową i społeczną został odznaczony odznaką Zasłużony dla CMC Poland, Złotą Odznaką Honorową Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Brązową Odznaką Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Srebrną Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Śląskiego.

 

10

MAJ

2024

1688

razy

czytano

81/7825

Redakcja

0

lat nadania praw miejskich

Logo: Miasto Zawiercie.
Zdjęcie: Dni Zawiercia 2019

Dni Zawiercia 2019

Zdjęcie: Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zamek Bąkowiec w Skarżycach

Zdjęcie: Szkoła Podstawowa nr 2

Szkoła Podstawowa nr 2

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Plac im. Św. Jana Pawła II

Plac im. Św. Jana Pawła II

Zdjęcie: Galeria Stara Łaźnia

Galeria Stara Łaźnia

Zdjęcie: Mecz Plusligi

Mecz Plusligi

Zdjęcie: Festiwal Wiesława Ochmana

Festiwal Wiesława Ochmana

0

tyś. mieszkańców

0

osiedla i sołectwa

Przewiń stronę na samą górę.

Wyszukaj na stronie

wyszukaj

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.

Zdjęcie:

Uruchom

Wstrzymaj

Przewiń animację o jedno pole w lewo.

Przewiń animację o jedno pole w prawo.

Formularz kontaktowy

Zgłoś usterkę

Wirtualny spacer

Ukryj moduł.