
Redakcja
Nowa
Przygotowujemy się do modernizacji Przedszkola nr 4 w ...
25
mar
2025
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
W tym miesiącu firma Atlas Ward Polska Sp. z o.o. – generalny wykonawca inwestycji Elemental Strategic Metals Sp. z o.o. – rozpoczęła prace budowlane na placu przy ul. Podmiejskiej w Miasto Zawiercie. Powinny zakończyć się w trzecim kwartale przyszłego roku – poinformował Łukasz Konarski, Prezydent Zawiercia.
Równolegle prowadzona będzie rekrutacja załogi przyszłego zakładu. Pracę ma znaleźć około 150 osób.
Poszukiwani będą pracownicy, którzy mają różne kwalifikacje – od operatorów maszyn i urządzeń, przez technologów, aż po pracowników administracyjnych. O szczegółach spółka będzie informować na swojej stronie internetowej, na profilu LinkedIn oraz w lokalnych mediach.
Projekt Elemental Strategic Metals Sp. z o.o. dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój i konkursu „Szybka Ścieżka – IPCEI”.
Zakład w Zawierciu ma prowadzić działalność w zakresie wtórnej produkcji metali - w tym takich jak lit i kobalt oraz metali szlachetnych, jak platyna, pallad czy rod.
Inwestor zapowiada wdrożenie licznych rozwiązań w zakresie ochrony środowiska, jak instalacje i zbiorniki do retencji wykorzystania deszczówki, systemy odzysku energii czy redukcji hałasu. Od istniejącej zabudowy zakład zostanie oddzielony pasem zieleni izolacyjnej. W ramach projektu powstanie również centrum badawczo-rozwojowe.
Redakcja
Nowa
25
mar
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
25
mar
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
25
mar
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
25
mar
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
24
mar
2025
Więcej
Redakcja
Nowa
22
mar
2025
Więcej
Przewiń stronę na samą górę.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.