Sukcesy zawierciańskich kickbokserów

Filtrowanie aktualności

data od

data do

Jedenaście medali wywalczyli podczas rozgrywek w ramach Pucharu Polski Taekwondo Opole zawodnicy Klubu Kickboxing Małpka Zawiercie. Ogółem w zawodach brało udział 250 zawodników z całej Polski, jak i zagranicy. Zawody trwały dwa dni - w pierwszym dniu brały udział dzieci i młodzicy, a w drugim dniu kadecie, juniorzy, seniorzy.
Z zawierciańskiego klubu brało udział 12 zawodników, którzy wywalczyli 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe medale. W zawodach brały udział: dzieci - Jakub Szpala - 1 miejsce (walka na palki), Zuzanna Lipowicz - 3 miejsce (walka na palki) i 3 miejsce (kopanie na czas), Dawid Dudek - bez medalu, Ignacy Podsiadło - bez medalu; młodzicy: Oliwier Łągiewka - 1 miejsce (wyskoki do góry 2.10 cm) i 2 miejsce (kopanie na czas ), Bartosz Radosz - 1 miejsce (walka na pałki), Julia Sikora - 1 miejsce (kopanie na czas ) i 2 miejsce (wyskoki do góry); kadeci: Mateusz Szpala - bez medalu, Kacper Kijas - bez medalu; juniorzy: Sebastian Girek - 2 miejsce (light contact do 76 kg), Hubert Marcisz - 3 miejsce (light contact do 71 kg); seniorzy: Hubert Marcisz - 2 miejsce (light contact do 71 kg). Natomiast zawodnicy Hubert Marcisz i Sebastian Girek wystartowali w Mistrzostwach Polski federacji WFMC LOW KICK w Gliwicach. Zawody odbywały się na ringu w pełnym kontakcie. Brało w nich udział 100 zawodników z różnych klubów w Polsce.
Hubert Marcisz junior -71 kg stoczył bardzo ciężkie walki i dostał się do finału, gdzie przegrał z Mistrzem Świata tej federacji, choć walka była bardzo wyrównana. Zawodnik wywalczył srebrny medal.
Sebastian Girek junior -75 kg w finale spotkał się z obecnym Mistrzem Swiata tej federacji, ale niestety musiał uznać wyższość swojego przeciwnika i zajął drugie miejsce.
Kolejnymi zawodami, gdzie popisywali się zawierciańscy zawodnicy był Puchar Europy Tarczyn. Czworo zawodników Klubu wystartowało w Mazowia Cup Interniational UFR.WTKA, ICO, MFR, WAKF, WKA. Worek z medalami się powiększył o 2 złote i 4 srebrne, a zdobyli je: Sebastian Girek - zloto K1 i srebro UFR, Hubert Marcisz - złoto UFR i srebro K1, Michał Przybylski - srebro UFR i srebro Kick light.
Gratulujemy zawodnikom i firmą które wspierają Klub: Daniken, Magnolia, MAGlogis, Quest-Car.