Redakcja
Nowa
XV Spotkanie Młodych Ekologów
28
mar
2024
Więcej
Przejdź do menu głównego.
Przejdź do treści.
Przejdź do wyszukiwarki.
Uruchom wysoki kontrast.
Uruchom wersję tekstową.
Skróty klawiszowe:
Strona wykorzystuje pliki cookies.
Dowiedz się więcej...
Wysoki kontrast.
Wysoki kontrast.
Oficjalna strona internetowa Urzędu Miejskiego w Zawierciu. Strona wyposażona w automatycznego lektora treści. Usługa lektora dostępna jest z poziomu poszczególnych podstron.
Wersja dla niesłyszących.
Komisja jurorska wyłoniła laureatów i osoby wyróżnione w dwudniowych eliminacjach miejsko-powiatowych XXVIII Regionalnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa”.
W ciągu dwóch dni, od 11 do 12 kwietnia, komisja jury w składzie: przewodnicząca - Maria Kusina oraz członkowie: Bogumiła Murzyńska, Józef Niedźwiecki, Sebastian Banaszczyk i Martyna Ptak, przesłuchała 72 uczestników biorących udział w eliminacjach i wyłoniła spośród nich grono laureatów, którzy wezmą udział w regionalnym szczeblu konkursu w Częstochowie i osoby wyróżnione.
Uczestnicy podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: od klasy 0 do III, IV – VI oraz klasy gimnazjalne. Recytatorzy mierzyli się nie tylko z prozą i poezją poświęconą dzieciom, bowiem nie zabrakło też utworów o tematyce egzystencjalnej czy patriotycznej – sięgano do twórczości Juliana Tuwima, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Antoniego Słonimskiego, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Doroty Terakowskiej czy Wandy Chotomskiej.
Nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe i MOK „Centrum” wręczył nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom dyrektor MOK „Centrum” Andrzej Danecki.
Laureaci z powiatu zawierciańskiego wezmą udział w przesłuchaniach na szczeblu regionalnym, które odbędą się 20 (dla uczniów ze szkół podstawowych) i 21 (dla szkół gimnazjalnych) kwietnia o godzinie 10.00 w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie przy ulicy Ogińskiego 13a. Będą to:
w kategorii 0-III klasy:
Adam Gawroński (Szkoła Podstawowa nr 1 w Szczekocinach)
Franciszek Moś (Zespół Szkół w Goleniowach)
Kinga Picheta (Szkoła Podstawowa we Włodowicach
w kategorii III- klasy gimnazjalne:
Recytacja:
Oliwia Migoń (Gimnazjum nr 2 Zawierciu)
Dagmara Kaziród (Gimnazjum Ogrodzieńcu)
Agata Cholewa (Gimnazjum Ogrodzieńcu)
Wywiedzione ze słowa:
Aleksandra Jaworska (Gimnazjum Ogrodzieńcu)
Wojciech Kubicz (Gimnazjum nr 1 w Zawierciu)
Wyróżnienia otrzymali:
w kategorii 0-III klasy:
Patryk Mazurkiewicz (Szkoła Podstawowa w Wysokiej)
Maria Pałęga (Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie)
Michał Ślęzak (Szkoła Podstawowa nr 9 w Zawierciu)
Zuzanna Latacz (Szkoła Podstawowa w Pradłach)
Filip Pompka (Szkoła Podstawowa w Pradłach)
w kategorii IV-VI klasy:
Julita Mudyna (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ogrodzieńcu)
Weronika Olszowiec (Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawierciu)
Antonina Biały (Szkoła Podstawowa nr 1 w Porębie)
Nikola Bielecka (Szkoła Podstawowa w Pilicy)
Barbara Broda (Szkoła Podstawowa we Włodowicach)
w kategorii III – klasy gimnazjalne:
Natalia Dziwińska (Gimnazjum nr 3 w Zawierciu
Aleksander Kocyba (Zespół Szkół w Niegowonicach)
Hubert Suchecki (Gimnazjum nr 3 w Zawierciu)
Szymon Moś (Gimnazjum w Szczekocinach)
Aleksandra Wawer (Gimnazjum Żarnowiec)
Redakcja
Nowa
28
mar
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
27
mar
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
27
mar
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
27
mar
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
27
mar
2024
Więcej
Redakcja
Nowa
25
mar
2024
Więcej
Przewiń stronę na samą górę.
Wyszukaj na stronie
Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w polskiej wersji językowej.