W Zawierciu rozegrano mecze Ligi Europejskiej Kobiet

Filtrowanie aktualności

data od

data do

W sobotę, 29 sierpnia zakończyło się ostatnie spotkanie rundy grupowej Ligi Europejskiej kobiet Polska - Węgry. Polki przegrały po raz drugi, tym razem 1:3, kończąc w ten sposób udział w tegorocznym cyklu. W pierwszym spotkaniu reprezentantki Węgier pokonały nasze siatkarki 3:0. Mecze rozgrywano w dniach 28 – 29 sierpnia w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Blanowskiej. Oba mecze transmitowała telewizja Polsat Sport.

28 sierpnia br. Polska – Węgry 0:3 (13:25, 21:25, 18:25)

29 sierpnia br. Polska – Węgry 1:3 (19:25, 25:15, 13:25, 18:25)

W drugim meczu, biało-czerwone mając świadomość stawki meczu przystąpiły do niego mocno stremowane i rozpoczęły od falstartu (1:4), ale na pierwszej przerwie technicznej prowadziły jednym punktem. Węgierki, które do drugiej potyczki przystąpiły w mocno przemeblowanym składzie miały problem ze znalezieniem sposobu na grę w nowym zestawieniu, ale tylko do czasu. Na finiszu pierwszej partii ich poczynania zaczęły się zazębiać i w rezultacie uzyskały bezpieczną przewagę, której nie roztrwoniły zwyciężając do 19.

- Trzeba przyznać, że zawodniczki Wiesława Popika zawstydziły się przed kapitalną zawierciańską publicznością po porażce w secie pierwszym. W tym samem czasie drużyna Izraela prowadziła z faworyzowana Grecją 2:1. Polki wiedziały, że mimo niekorzystnego wyniku w Raaananie, tylko zwycięstwo w Zawierciu przedłuża nadzieje na udział w półfinale. Biało-czerwone nie spasowały. Od początku drugiej odsłony narzuciły rywalkom swój styl a do sukcesu naszą drużynę poprowadziła Julia Twardowska, która królowała w polu zagrywki oraz piekielnie skuteczna w ataku Monika Bociek. Polki zdeklasowały Węgierki zwyciężając do 15 – relacjonuje rzecznik PZPS Jarosław Uznański.

W trzeciej partii, podczas pierwszej przerwy technicznej pewnym już było, że Polki nie zagrają w dalszej fazie rozgrywek Ligi Europejskiej. Oto bowiem w tym momencie zakończył się pojedynek Izrael – Grecja i zespół gospodarzy zwyciężając 3:2 wyeliminował w ten sposób biało-czerwone z półfinału. Nie ta informacja była zapewne powodem kolejnej obniżki formy naszej drużyny. Niemoc wynikała z braku stabilizacji i starych grzechów – kłopotów z przyjęciem i osłabieniem mocy w polu zagrywki. Polki skapitulowały w tym secie przegrywając do 13.Set czwarty był konsekwencją sinusoidalnej dyspozycji Polek w całym cyklu Ligi Europejskiej. Polki, które w tym cyklu rozgrywek miały zdobywać doświadczenie pokazały, że siatkarska edukacja będzie wymagać czasu i cierpliwości. W odsłonie kończącej mecz Polska przegrała do 18. a cały mecz 1:3.

Polki zakończyły udział w Lidze Europejskiej na piątym miejscu z dorobkiem czterech zwycięstw i sześciu porażek.